Top
Центр Фудiма

Лікування остеохондрозу

остеохондроз лікування, грудний остеохондроз лікуванняДопомога при остеохондрозі займається народний цілитель України Фудим Григорій Львович.

Прийом відвідувачів:

Київ, Дніпро, Запоріжжя.

Григорій Львович давно займається наданням допомоги пациентам при захворюваннях спини і розробив свою методику надання допомоги при остеохондрозі: біоенергетичний масаж плюс спеціальні масажери.

Методи. Для розтяжки хребта при остеохондрозі цілитель використовує дві точки на ногах і дві на спині. Якщо потрібно підняти поперекову зону, використовуються вже інший набір точок.

Інструменти. Зі спеціальних масажерів при остеохондрозі використовуються паличка з шипами і молоточок. Вони зроблені з натурального дерева. Молоточок засіб для вібраційного масажу. Їм б'ють по спеціальній дощечці. Виникаюча від контакту вібрація розслабляє м'язи і нервові закінчення.

Додаткові засоби. При необхідності Григорій Львович також використовує мазі власного приготування.

Для отримання ефекту необхідно пройти 7-10 сеансів в Центрі Фудіма Григорія Львовича.

Шановні відвідувачі нашого сайту!

>Якщо у вас є сумніви і питання щодо діяльності Фудим Григорія Львовича, ми сподіваємося, що вони розвіються після прочитання відгуків наших пацієнтів і відвідувачів. Читайте докладніше про діяльність, сертифікати і нагороди народного цілителя

Коротка інформація про екстрасенса і цілителя:

 • за 30 років практики допоміг тисячам пацієнтам;
 • екстрасенс і цілитель в 14 поколінні;
 • доктор філософських наук, історик, психотерапевт;
 • автор 19 книг загальним тиражем 50 000 примірників;
 • засновник Школи екстрасенсів, більше 3000 учнів по всьому світу.

Телефонуйте до нашого адміністратора або записуйтеся на прийом прямо на сайті - народний цілитель і екстрасенс допоможе і Вам!

Допомога при остеохондрозі

Будь ласка, прочитайте більш детальну інформацію про остеохондроз, методи надання допомоги та профілактики.

Згідно зі статистикою остеохондрозом в світі страждає кожен другий. Може це і перебільшення, але, то, що хвороба в останні роки «помолодшала» - факт. Раніше проблеми з суглобами і спиною починалися після 30-ти років, зараз вже діагностують остеохондроз у 18 літніх.

Слово остеохондроз складається з двох давньогрецьких слів ὀστέον (стеон) + χόνδρος (хондрос). Стеон - кістка, хондрос - хрящ. Зрозуміло, що мова йде про поразки хрящової тканини суглобів. Це стосується всіх кісток, але найчастіше все-таки трапляється остеохондроз хребта.

У нормальному стані спинні хребці у нас природної форми, міжхребетні диски достатньої висоти, нормальної консистенції. Пронизують хребці нервові закінчення, вільно розташовуються і добре регулюють роботу спини і органів. Якщо ж на хребет з якоїсь причини виявляється посилений тиск, вся ця конструкція поступово деформується і частково руйнується. Міжхребетні хрящі обезвоживаются, просідають, їхні краї починають виходити за звичні межі, передавлівая нерви. У людини з'являється маса неприємних відчуттів, від незначного дискомфорту, до сильних болів і труднощі рухів.

Запис на прийом

Замовити дзвінок

Види і стадії остеохондрозу. Класифікація остеохондрозу

Залежно від місця ураження остеохондроз буває чотирьох видів: шийний, грудний, поперековий і поширений (якщо порушення в двох відділах хребта).

За ступенем ураження міжхребцевих дисків остеохондроз ділиться на чотири стадії:

При I стадії - структура хрящових дисків порушується, починаються зміни в обмінних процесах. Стадія називається доклінічною, проходить без серйозних симптомів. Пацієнт може відчувати тільки підвищену стомлюваність.

II стадія характерна змінами міжхребцевого диска. Він змінює форму, просідає. Людина втрачає свободу рухів, відчуває тягнуть болі в спині. Сильний біль при остеохондрозі виникає при защемленні нервів. Можуть з'явитися больові простріли в інші частини тіла.

III стадія - серйозна деформація аж до тріщин, розриву диска, випадання грижі і передавливания судин і нервових закінчень. Організм намагається компенсувати деформацію і страхує наслідки руйнувань розростанням кісткової і фіброзної тканин, потовщенням відростків хребців і появою остеофитов - виступів на кістках. За рахунок утиску нервів і судин, втрати еластичності зв'язок у людини посилюються болі, з'являється скутість спини, порушується кровообіг.

IV ступінь - це коли нормальна структура міжхребцевого диска повністю трансформується в рубцеву тканину. Болі вже не такі сильні, виникають вона при незручних позах або різких рухах.

Причини остеохондрозу

Оскільки будова і структура міжхребцевого хряща передаються у спадок, можна вважати хвороба спадковою. Але схильність, ще не означає, сама хвороба. На розвиток остеохондрозу впливає безліч причин:

 • малорухливий спосіб життя, сидяча робота;
 • неправильні звичні пози (носіння сумки на плечі, сидіння за комп'ютером, сон на м'яких подушках і матрацах);
 • зайва вага;
 • сколіози, порушення постави (часта причина остеохондрозу у дітей);
 • захворювання і травми стопи (плоскостопість);
 • стресові ситуації;
 • погана екологія і шкідливі звички (частіше куріння);
 • травми хребта;
 • порушення обміну речовин через неправильне харчування або при хворобах обміну речовин;
 • заняття спортом (посилені навантаження на хребет, різка відмова від звичних навантажень).

Остеохондроз у жінок часто пов'язаний з носінням взуття на високих підборах і виношуванням плоду під час вагітності. Остеохондроз у чоловіків неминуче виникає, якщо робота пов'язана з підняттям важких предметів, різкими поворотами, вимушеним положенням тіла.

Симптоми остеохондрозу

Здорова людина не помічає ніяких відчуттів в області спини. Простіше кажучи, якщо ви починаєте відчувати спину, значить, вже є проблема. З розвитком хвороби з'являються болі, що тягнуть, поколювання, оніміння, скутість м'язів, біль посилюється при нахилах і підняття важких предметів. У більш серйозних випадках виникають простріли і різкий біль, порушуючи звичну свободу рухів.

При шийному остеохондрозі характерно оніміння рук і плечей, може розвинутися синдром хребетної артерії. Він проявляється миготінням в очах, запамороченнями, сильними головними болями, шумом в голові. При наявності проблем з серцевим м'язом або патології коронарних судин, шийний остеохондроз їх посилить.

Остеохондроз грудного відділу стає причиною порушень роботи серця, функції дихання. Хворий відчуває сильну незручність, аж до відчуття «кола» в грудях.

Попереково-крижовий остеохондроз стає причиною появи болів в попереку, органах малого таза, нижніх кінцівках. Болі при остеохондрозі крижового відділу посилюються при нахилах.

Ускладнення при остеохондрозі - це поява міжхребцевих гриж, кіфозу, радикуліту, вони завжди дають сильні болі, що тягнуть, порушуються м'язові і нервові рефлекси, виникає утруднення в рухах.

Діагностика остеохондрозу

Медичні працівники невропатолог або невролог знаходить проблемні зони при огляді. Користуючись певною схемою і звертаючи увагу на анатомічні орієнтири, медик діагностує ділянки з пошкодженими хребцями.

Огляд обов'язково проводиться в положенні хворого стоячи, сидячи, лежачи і в русі. При дотику медик визначає ступінь больового синдрому і напруження м'язів, правильність розташування остистих відростків хребців і характер деформацій. Підтвердити діагноз і виявити приховані патології хребта допомагає рентген, комп'ютерна томографія та магніто-резонансна томографія.

Допомога при остеохондрозі традиційними методами

З чого починати і як надавати допомогу при остеохондрозі? Головне для медичного працівника і пацієнта - це знайти причину, що впливає на хребет, і усунути її. Потім вже проводяться заходи зі зняття больових відчуттів і зміцнення спини. Методів надання допомоги при остеохондрозі безліч, але якщо хворий не буде брати активну участь в процесі допомоги, то навряд чи можна гарантувати стійкий ефект.

Найбільший ворог при наданні допомоги при остеохондрозі - це лінь. Без роботи над собою виробити нормальну поставу і комплекс правильних звичних рухів неможливо. Саме в цьому допомагає фізкультура. Заняття за допомогою спеціального обладнання, суглобова гімнастика і т.д. Вправи допомагають зняти скутість, поліпшити кровопостачання і нервові рефлекси, зміцнити м'язовий корсет.

Найпоширеніший спосіб надання допомоги при остеохондрозі літнім людям - це масаж. Однак досвідчені фахівці з масажу кажуть, що будь-який, навіть молода людина, з сидячою роботою хоча б два рази на рік повинен пройти курс масажу. Якщо його робить професіонал, то після курсу ще протягом трьох тижнів в хребті йдуть відновлювальні процеси. Обережно треба ставитися до елементів мануальної терапії, в народі це називається вправити хребці. Невміле тиск на них може посилити проблему.

Мануальну корекцію повинен проводити тільки справжній фахівець, наприклад, цілитель Фудім Григорійі Львович, а для закріплення ефекту все одно показані масаж і гімнастика. Мануальна терапія при остеохондрозі застосовується як швидка допомога, для зняття гострого болю і збільшення обсягу рухів.

Фізіотерапевтичні процедури (лазер, ультразвук, магнітні поля) скорочують терміни надання допомоги і реабілітації після операцій. Вони підсилюють ефект лікарських препаратів (іноді навіть вдається зменшити дозу), усувають побічні ефекти.

Рефлексотерапія підсилює ефект інших методів допомоги при остеохондрозі і використовується як частина комплексу. Вплив на акупунктурні точки і рефлексогенні зони особливо показано пацієнтам із зайвою вагою, нервовими захворюваннями, психічної нестабільністю, що страждають безсонням.

Витягування хребта або тракція часто застосовують при обмеженні, протрузіях, грижах, сильних болях. Для витяжки використовують спеціальне обладнання, підбираючи кожному індивідуальне навантаження. Після курсу витяжки відновлюється природна форма хребта, збільшуються міжхребцеві простору, розслабляються нервові закінчення.

Профілактика остеохондрозу

Важливо стежити за станом хребта, поставою і ходою. Дуже корисна легка зарядка вранці і протягом робочого дня. Є спеціальний комплекс вправ, який можна виконувати сидячи на стільці. Згідно КЗпП для людей, які працюють за комп'ютером, перерви для розминки узаконені. А взагалі кожен повинен підібрати собі навантаження до душі: біг, гру в бадмінтон, плавання, футбол. Добре на наше тіло діють водні процедури і розтирання дерев'яними массажерами. А ось модні шейпінг і заняття на тренажерах підходять не всім. Цікаво, що саме після них жінки звертаються до медичніх працівників з болями в спині. Наші суглоби не люблять різких рухів і сильних навантажень.

Важливо дотримуватися і здорового харчування ... Фрукти, овочі, соки, чиста вода чудово чистять наш організм. Риба, кисломолочні продукти, житній хліб, бобові, горіхи, зелень - заповнюють потреба організму в амінокислотах, мінералах, вітамінах і антиоксидантах.

Профілактика остеохондрозу у дітей зводиться до вироблення правильної постави, заняття гімнастикою, участі в рухливих іграх, носінні замість сумки рюкзака.

Відгуки на папері

 • Анна, Киев
  Анна, Киев
 • Игорь
  Игорь
 • Ольга
  Ольга
 • Бондаренко Елена Павловна
  Бондаренко Елена Павловна
 • Белецкая Ирина Платоновна
  Белецкая Ирина Платоновна
 • Татьяна Вкиторовна
  Татьяна Вкиторовна
 • Инга
  Инга
 • Инга
  Инга
 • Сикорская Анна
  Сикорская Анна
 • Козырева Алена
  Козырева Алена
 • Винниченко Елена
  Винниченко Елена
 • Александр
  Александр
Дивитися всі відгуки

Електронні відгуки

 • 18.09.2016
  Наталья
  Хочу сказать "спасибо" Григорию Львовичу. 11 лет не решалась жизненная проблема, к тому же долго не могла продать квартиру, одиночество и всё что с этим связано, да и ситуация в стране с рухнувшими банками и потерянными деньгами ничего хорошего не добавляла. Сначала просто пришла к Григорию Львовичу с последней надеждой на исправление хоть чего-нибудь из перечисленного. В итоге со скрипо...
 • 04.08.2016
  Галина
  Огромное спасибо целителю за помощь, оказанную моему супругу еще в 1996 г. Операция по удалению кисты в голове за 20 лет так и не понадобилась. Уже вырастили двух сыновей и вспоминаем Вам с благодарностью. Низкий Вам поклон, Григорий Львович....
 • 12.06.2016
  Евгений
  Только позитивные впечатления от Григория Львовича!!! СПАСИБО ВАМ!!!...
 • 12.12.2015
  Вікторія (Copy)
  Дякую за допомогу!...
 • 12.12.2015
  Василий Дмитриев (Copy)
  Я Благодарю Григория Львовича за ту помощь,которую я получаю на протяжении 5ти лет. Конечно,как и большинство из нас обращаюсь за помощью в сложных ситуациях,но благодарность к Григорию Львовичу всегда ношу в сердце....все близкие мне люди,которые имели проблемы(ушел муж, финансовый застой, не могу выйти замуж) - в быту,со здоровьем, с карьерой. получали от меня совет - обратится к этому Человеку....
Читати більше...
Записатися на прийом

Ми в соцмережах: