Top
Центр Фудiма

Діти з ЗПР

Народний цілитель України Фудім Григорій Львович допомагає дітям з ЗПР з 1994 року.

Прийом відвідувачів:

Київ, Дніпро, Запоріжжя.

Методики. Григорій Львович використовує різні методики при роботі з дітьми із ЗПР. Йому відомо більше 10 методик для відновлення кісток черепа, адже неправильна форма голови робить негативний вплив на роботу головного мозку. Раніше в період дитинства дитині ставили кістки черепа на місце, обережно вправляючи йому голівку. Зараз цими навичками майже ніхто не користується.

Крім цього він використовує методи нетрадиційної медицини і авторські методики масажу.

Григорій Львович використовує так званий масаж долі і масаж характеру - це дві його авторські методики. Наприклад, приводять на прийом збуджену та примхливу дитину, її тіло потрібно досліджувати на предмет чутливості в певних точках. Є на нашому тілі точки вередливості або, наприклад, ліні. Цілитель проходить руками по основними точкам, запитує, чи є в цьому місці болісні відчуття, якщо є - масажує болючі точки і проблема зникає. Дитина стає спокійнішою і уважнішою.

Шановні відвідувачі нашого сайту!

Якщо у вас є сумніви і питання щодо діяльності Фудіма Григорія Львовича, ми сподіваємося, що вони розвіються після прочитання відгуків наших пацієнтів і відвідувачів. Читайте докладніше про діяльність, сертифікати і нагороди народного цілителя

Коротка інформація про екстрасенса і цілителя:

 • за 30 років практики допоміг тисячам пацієнтам;
 • екстрасенс і цілитель в 14 поколінні;
 • доктор філософських наук, історик, психотерапевт;
 • автор 19 книг загальним тиражем 50 000 примірників;
 • засновник Школи екстрасенсів, більше 3000 учнів по всьому світу.

Телефонуйте нашому адміністратору або записуйтеся на прийом прямо на сайті - народний цілитель і екстрасенс допоможе і Вам!

Корекція затримки психічного розвитку

Будь ласка, прочитайте більш детальну інформацію про ЗПР.

Затримка психічного розвитку - діагноз, що включає в себе, цілу групу захворювань, основним проявом яких стає порушення нормального темпу психічного розвитку. У дітей виявляють проблеми зі сприйняттям і пам'яттю, емоційної і вольової сферами, порушення дрібної моторики, логічного мислення.

Термін ЗПР активно використовувався психологами та педагогами до 90-х років минулого століття. На сьогодні коректніше називати такі відхилення «специфічною затримкою психічного розвитку» або «специфічною затримкою психічного розвитку». За даними ВООЗ, з уточненням конкретної цифри для кожної країни, в середньому кожна двадцята дитина страждає ЗПР.

Діагностика ЗПР

Досягнення медицини останніх років в європейських країнах дозволяють проводити більш детальну діагностику захворювань, внаслідок чого частину випадків відносять до більш конкретних захворювань, тим самим зменшуючи відсоток хворих ЗПР. Для постановки діагнозу використовують критерії оцінки психічних відхилень викладених у Міжнародній класифікації хвороб Десятого перегляду (МКБ - 10). Раз в 10 років цей документ, який представляє собою класифікаційну і статистичну основу в охороні здоров'я, переглядається Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Висока ступінь відхилень, яка діагностована, коли дитині всього 1,5 року, більше піддається корекції, ніж нижча ступінь хвороби, виявлена ​​приблизно в 7-ми річному віці. В Україні діагностика ЗПР зазвичай проводиться на кордоні 4 - х річного віку.

Запис на прийом

Замовити дзвінок

Класифікація ЗПР

З 1972 по 1973 рік силами НДІ дефектології АПН СРСР було проведено велике дослідження здоров'я школярів в містах і селах Росії, Вірменії, Литви та інших. В результаті майже у 6% школярів молодших класів була виявлена ​​затримка психічного розвитку. Тоді М. С. Певзнер і Т.А. Власова виділили два різновиди ЗПР: неускладнений психофізичний і психічний інфантилізм, «вторинний» ЗПР.

Пізніше, відповідно до причин і механізму розвитку хвороби, була розроблена більш детальна класифікація К.С. Лебединської:

 • конституційного походження (емоційно-вольова сфера досліджуваних дітей перебуває на рівні розвитку дітей більш раннього віку);
 • соматогенного походження (якщо дитина в ранньому віці переносить серйозні хронічні захворювання - виснаження, хвороби серця, оперативні втручання із застосуванням наркозу);
 • психогенного походження. Три основні причини: дитина росте без нагляду; навпаки сильно прив'язаний до невротичним батькам, потурати його примхам; у дитини формується невроз через деспотичного, жорстокого поводження з ним.
 • церебрально-органічного генезу. Такий тип зустрічається найчастіше. Теж має два варіанти. Відхилення церебрально - органічного походження формують дві картини, або підвищеної нервозності і нестійкості психіки, або її загальмованості (тормозівності). Для другого типу характерна невпевненість, боязкість дитини.

Причини розвитку ЗПР

 1. Органічні ураження мозку.
 2. Порушення розвитку мозку і формування його рецепторних систем.

Причинами стають спадкові чинники, хронічні хвороби, патології вагітності та пологів, погані умови виховання дитини.

Симптоми ЗПР

Дорослим потрібно бити на сполох, якщо у віці до року дитина не реагує на батьків, їх мову і поведінку, з запізненням для свого віку починає повзати, сидіти, стояти.

У старшому віці у дітей з ЗПР спостерігають підвищену рухову і емоційну активність, уповільнений розвиток дрібної моторики та мовлення, погану концентрацію уваги і порушення пам'яті, відхилення в зміні фаз ігрової діяльності, труднощі в засвоєнні підготовчої програми в дитсадку.

Розрізняють чотири види клініко-психологічних синдромів (діагностичні принципи) при ЗПР:

Синдром психічного інфантилізму або незрілість емоційно-вольової сфери. Дитина відмовляється підкорятися загальним правилам, важко виконує завдання, що вимагають розумової напруги, багато часу присвячує іграм і мало цікавиться оточуючими, емоційно нестійка, егоїстична, конфліктна. Погано розрізняє емоції за мімікою іншої людини.

Порушення інтелектуальної працездатності або синдром церебральної астенії. У дитини спостерігається швидка стомлюваність, перепади настрою, примхливість, погіршення пам'яті, уваги, млявість, поганий почерк. При такій формі ЗПР характерні головні болі, чутливість до яскравого світла, різких звуків, задусі.

Енцефалопатичні розлади. Судомні напади, підвищена збудливість, порушення сну, енурез, страхи, тики, агресивність. Може виникати загальмованість і байдужість.

Порушення передумов інтелекту. Характерно часткове порушення одних функцій мозку при збереженні інших. У дитини погано розвинена дрібна моторика, проблеми з каліграфією, він може переставляти букви при читанні і написанні, важко засвоює логіко-граматичні конструкції мови, погано орієнтується в межах зошитового листа, у нього порушено сприйняття звукової структури слів, бідний словниковий запас, порушується зорова, слухова пам'ять, складності з концентрацією уваги та інше.

Допомога ЗПР

Лікарських препаратів для успішної допомоги при ЗПР не існує. Основою допомоги стає тільки реабілітація. Мінімум 6 годин на день спеціальних занять. Фахівцями та батьками проводяться заходи щодо стимуляції розвитку постраждалих психічних процесів, тренінги з розвитку дрібної моторики, мови та формування функцій правильного відображення навколишньої дійсності.

У США і європейських країнах в молодших класах впроваджуються спеціальні програми, призначені для тренування психо-емоційної сфери дитини і профілактики агресії. В нашій країні з такими дітьми працюють медики психо-неврологи, психологи, логопеди, дефектологи.

Якщо медикам вдається діагностувати ЗПР у віці 1,5 року і почати терапію, то тільки 5% таких дітей після мають проблеми з навчанням, а в 95% випадків діти вчаться в звичайних школах. При необхідності дітям призначають допоміжні програми навчання. У найважчих випадках їх поміщають в спеціалізовані медичні установи та інтернати.

Відгуки на папері

 • Анна, Киев
  Анна, Киев
 • Игорь
  Игорь
 • Ольга
  Ольга
 • Бондаренко Елена Павловна
  Бондаренко Елена Павловна
 • Белецкая Ирина Платоновна
  Белецкая Ирина Платоновна
 • Татьяна Вкиторовна
  Татьяна Вкиторовна
 • Инга
  Инга
 • Инга
  Инга
 • Сикорская Анна
  Сикорская Анна
 • Козырева Алена
  Козырева Алена
 • Винниченко Елена
  Винниченко Елена
 • Александр
  Александр
Дивитися всі відгуки

Електронні відгуки

 • 18.09.2016
  Наталья
  Хочу сказать "спасибо" Григорию Львовичу. 11 лет не решалась жизненная проблема, к тому же долго не могла продать квартиру, одиночество и всё что с этим связано, да и ситуация в стране с рухнувшими банками и потерянными деньгами ничего хорошего не добавляла. Сначала просто пришла к Григорию Львовичу с последней надеждой на исправление хоть чего-нибудь из перечисленного. В итоге со скрипо...
 • 04.08.2016
  Галина
  Огромное спасибо целителю за помощь, оказанную моему супругу еще в 1996 г. Операция по удалению кисты в голове за 20 лет так и не понадобилась. Уже вырастили двух сыновей и вспоминаем Вам с благодарностью. Низкий Вам поклон, Григорий Львович....
 • 12.06.2016
  Евгений
  Только позитивные впечатления от Григория Львовича!!! СПАСИБО ВАМ!!!...
 • 12.12.2015
  Вікторія (Copy)
  Дякую за допомогу!...
 • 12.12.2015
  Василий Дмитриев (Copy)
  Я Благодарю Григория Львовича за ту помощь,которую я получаю на протяжении 5ти лет. Конечно,как и большинство из нас обращаюсь за помощью в сложных ситуациях,но благодарность к Григорию Львовичу всегда ношу в сердце....все близкие мне люди,которые имели проблемы(ушел муж, финансовый застой, не могу выйти замуж) - в быту,со здоровьем, с карьерой. получали от меня совет - обратится к этому Человеку....
Читати більше...
Записатися на прийом

Ми в соцмережах: